KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7784104
nr 778 4104
Axel Jungstedt
(1859-1933), Sverige
Oljemålning, Axel Jungstedt (1859-1933), Cigarrökande man, signerad -90. olja på pannå, 24x15
Axel Jungstedt, svensk målare född i Norrköping 1859, död i Stockholm 1933.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 september 2012
400 kr
400 kr
1.000 kr
550 kr
- Klassiska
Axel Jungstedt
Läs mer om Axel Jungstedt